Šťavnatý hermelín ve zlatém kabátku

23. března 2010 v 18:58 | Barče, princezna1982@centrum.cz |  sýry
hotovo

 Zbožňuji hermelín v jajkékoliv podobě. Samozdřejmě jsou mezi námi i tací, kteří by "plíseň" nepozřeli, ti nechť si tedy vyberou k inspiraci nějaký z mých dalších receptů. A ty, kteří holdují hermelínu, ať už v podobě smažené, hakládané, rozteklé na kusu dobrého masíčka nebo třeba v pikantní pomazánce zvu ke stolu na tento šťavnatý hermelín ve zlatém kabátku. O jeho šťavnatost se nám postará zejména:
suroviny

  • plátek ananasu
  • hermelín
  • 4 plátky dobré šunky
  • a na obalení:
  1. špetka soli
  2. hladká mouka
  3. vajíčko
  4. strouhanka


Nejprve si podle velikosti hermelínu vykrojíme z šunky 4 kolečka. Hermelín rozkrojíme, na jednu půlku položíme dva vykrojené plátky šunky a na ně kolečko ananasu. Čerstvý se u nás doma momentálně nenacházel, takže byl nahrazen svou variantou z plechovky a je samozřejmě jen na vás čemu dáte přednost.
rozkrojeno

Na kolečko ananasu dáme opět dva plátky vykrojené šunky a přiklopíme druhou půlkou hermelínu.
přiklopeno

A teď se dostáváme do té nejdůležitější fáze - hermelín musíme důkladně obalit v trojobalu aby nám při smažení nevytekl. Takže si rozšleháme vajíčko, do kterého přidáme špetku soli a trochu mléka a do mističek nasypeme hladkou mouku a strouhanku - každou zvlášť samozdřejmě. Hermelín obalíme nejdřív v hladké mouce, pak ho důkladně vyrácháme ve vajíčku a nakonec obalíme ve strouhance. Tento postup jsem absolvovala třikrát abych si byla jistá 100% utěsněním hermelínu.
obaleno

V této podobě byl hermelín připraven putovat do smažící lázně ve "friťáku", můžete ho samozdřejmě osmažit i na pánvi, ale vzhledem k velikosti hermelínu je třeba dát opravdu hodně oleje a tak jsem se vydala cestou nejmenšího odporu a friťák byl v tomto případě určitě lepší volbou než pánev. Po pár minutkách jsme si mohli pochutnávat na šťavnatém hermelínku ať už jen se zeleninkou, nebo na výživné verzi s hranolkami nebo vařeným brambůrkem.
s hranolkama


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama