Kuřecí prsa plněná mrkvičkou, jarní cibulkou a hermelínem

12. května 2010 v 20:57 | Barče, princezna1982@centrum.cz |  masíčko

hotovo

Plněné kapsy, ať už krůtí, kuřecí nebo vepřové jsou velmi vděčným jídlem a nikdo jimi nepohrdne. Variací je bezpočet a dají se naplnit téměř vším. Já jsem pro tentokrát zvolila kombinaci jarní zeleniny a hermelínu, snad tedy zachutná i vám.

suroviny

  • kuřecí prsa dle počtu strávníků (v mém případě 4)
  • 1 větší mladá mrkev
  • 4 mladé cibulky
  • 1- 2 hermelíny
  • sůl
  • pepř
  • olej

Do osolené vroucí vody vhodíme očištěnou mrkev a uvaříme téměř doměka. Poté co sporák vypneme, přihodíme k mrkvi i očištěné klacíky jarní cibulky a necháme minutku spařit. Následně zeleninu vyndáme, necháme prochladnout a chopíme se ostrého úzkého nože. Vypraná a odblaněná kuřecí prsa si instalujeme na prkénko a vyřízneme v nich ostrým nožem kapsu na naplnění.
rozřízlá kapsa

Pokud se vám někde maso protrhne (a byl by téměř zázrak kdyby se to alespoň u jednoho kousku nepodařilo, protože kuřecí je k tomu dosti náchylné) pak nevěšte hlavu vše se dá zamaskovat.
Snažte se kapsu řezat co možná nejmenším otvorem, tahle je celkem hodně otevřená , ale i tak se dala docela dobře uzavřít. Kapsy z obou stran osolíme a opepříme.

Cibulky si zkrátíme na délku, která se nám vejde do kapsy a z mrkve a hermelínu si též uděláme vhodně velké hranolky a naplníme vším připravené kapsy. Teď už jen zavřeme kapsy párátky a rozpálíme si na pánvi trochu oleje.
naplněno

Pokud se vám maso někde protrhlo pak v této části plňte zeleninou a hermelín schovejte pod ni. Pokuste se nějak spíchnout k sobě maso párátkem (pokud by to tedy nevedlo jen k dalšímu trhání masa) a tou protrženou stranou položte maso na pánev jako první aby se rychle zatáhlo než se začne hermelín rozpouštět a ten vám pak tolik nevyteče.

Kuřecí kapsy osmahneme pomalu dozlatova a dál už stačí jen pokrájet nějakou tu čerstvou zeleninku a můžeme si pochutnávat na vcelku lehkém jídle.
hotovo2

A větším jedlíkům k tomu můžeme přihodit třeba nějakou tu bramboru vařenou ve slupce či jiné sacharidy.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama